فرزاد آبادی
  ۲۳ آذر ۱۳۵۵ بندر ماهشهر
  متولد ۲۳ آذر ۱۳۵۵ بندرماهشهر (خوزستان)
  کارشناس ارشد علوم ارتباطات (دانشکده ارتباطات و مطالعات رسانه_تهران)
  دانش‌آموخته کارگردانی سینما (کانون سینماگران جوان ۱۳۷۸)
  حوزه فعالیت: ادبیات، سینما، رسانه
  کتاب‌های شعر:
  جن جنوبی۱۳۸۲
  از بندرمعشوق ۱۳۸۶
  کروکی بهشت ۱۳۸۹
  پرنده مردنی نبود۱۳۹۰
  ازخیابان ایرانی ۱۳۹۰
  اندوه تحمیلی ۱۳۹۳
  این هیچ دنبال دار ۱۳۹۵
  گفتگوباتاریکی ۱۳۹۶
  کوتاه از کودتای کلمات ۱۳۹۷
  مثل یک شوخی کشدار ۱۳۹۸
  از مردمک‌ها ۱۳۹۹
  آنتولوژی:
  اهل آب ۱۳۹۶ (شعردریایی از ۱۳۵۷ تا ۱۳۸۷)
  کتاب نقد و گفتگو:
  خاطره علیه تاریخ ۱۳۹۶
  شعرشهری(بازنمایی هویت وروابط شهری در شعر معاصر ایران۱۳۳۰ تا ۱۳۹۰)
  گزینه:
  من اگر دونفر بودم ۱۳۹۵
  فیلمشناسی:
  زیرپوست درختان۱۳۹۴(مستند)
  چرخ کلک ۱۳۹۵(مستند)
  بهرام ،یک فیلم اداری۱۳۹۶(مستند)
  جوایز:
  کنگره شعر خوزستان ۱۳۸۲.مقام اول
  کنگره شعر خوزستان۱۳۸۳.مقام دوم
  جشنواره شب‌های شهریور.تهران ۱۳۸۳.برگزیده
  جشنواره شب‌های شهریور.تهران ۱۳۸۵.برگزیده
  جشنواره ایران ما ۱۳۸۶.برگزیده
  برگزیده جایزه شعر احمدشاملو ۱۳۹۴
  برگزیده کتاب سال خوزستان ۱۳۹۴

   

  مجله ادبی زاویه

   

  رویا مولاخواه
  ۲۳ اسفند ۱۳۶۲، تهران
  رویا مولاخواه متولد اسفند ۱۳۶۲ در تهران، نویسنده، شاعر و پژوهشگر در حوزه‌ی نقد و تبارشناسی کتاب، مکاتب ادبی، فلسفه و… دبیر بخش نقد و نظر مجله‌ی ادبی آوای پراو، دبیر بخش کتاب در مجله‌ی ادبی جن‌زار و عضو هیات‌ تحریریه‌ی ماهنامه‌ی چوک است.
  او از مینیمال و داستان نویسی به شعر سپید روی آورد و سپس در حوزه‌ی نقد فعالیت ادبی خود را آغاز کرد. سبک و نوآوری و نگاه اجتماعی وی به سوژه‌ها، سبب شد برخی از منتقدین طی نقدها و تحلیل‌هایی بر توانایی‌های وی در زمینه‌ی شعر سپید صحه بگذارند. او در کارنامه‌ی ادبی خود انتشار سه رمان و سه مجموعه شعر (بر بال رویا، انتشارات آبنوش سال ۱۳۹۷؛  با اسب‌های قهوه‌ات، انتشارات ارمغان؛ شب غلیظ موریانه‌ها انتشارات دانشیاران ایران سال ۱۳۹۹) را دارد. از وی کتاب دیگری نیز شامل مجموعه‌ی نقدها با عنوان خوانش با دیگری توسط انتشارات هرمز در دست چاپ است. همچنین در کارنامه‌ی ادبی او موارد دیگری نیز نظیر عنوان شاعر برگزیده‌ی شعر قرنطینگی، شاعر برگزیده‌ی جشنواره‌ی شعر هامون، برگزاری دو کارگاه اموزش شعر سپید در دو دوره مکتب‌خانه‌ی مجازی و مقالاتی منتشر شده نظیر آنتولوژی کرونا، فروغ خوانی، تحلیل اشعار هرمز علی‌پور،  نقد کتاب شازده احتجاب و جهان‌بینی هوشنگ گلشیری، نقدی بر کتاب زیبایی‌ شناسی آلن بدیو، نگاهی روان‌شناختی بر کتاب خانه خوبرویان خفته اثر یوساناری کاواباتا، نگاهی به بودیسم فلسفه ذن و ادبیات ژاپن، تحلیل کتاب نقد و حقیقت از رولان بارت، نگاهی به اشعار گراناز موسوی، نقد و تحلیل نازنین نظام شهیدی، نقدی بر کتاب خطبه‌ی خاک اثر نگین فرهود، نقدی بر کتاب در پروانگی‌ام ریشه کن اثر شیما سلطانی، نقدی بر کتاب آینه در سه فصل اشعار زنده یاد علیرضا کریم، نقدی بر داستان کوتاه شنل اثر گوگول،  نگاهی به کتاب نقد و حقیقت از رولان بارت، نقد و تحلیل کتاب خانه‌ی ادریسیها اثر غزاله علیزاده، نقدی جامع بر سمفونی مردگان اثر عباس معروفی، تحلیل بر سیال ذهن و رئالیسم جادویی، نقد و خوانشی بر کتاب هویت اثر میلان کوندرا، نقد روانشناختی بر کتاب اهستگی میلان کوندرا و… نیز به چشم می‌خورد.

   

  مجله ادبی زاویه

   

  زهرا جهانی بهنمیری
  تیرماه ۱۳۶۳، بابلسر
  زهرا جهانی‌ بهنمیری متولد هشتم تیرماه ۱۳۶۳ در بابلسر (بهنمیر) و اکنون ساکن بابل (امیرکلا) است. او که دانش آموخته‌ی رشته‌ی ریاضی کاربردی‌ست از سال ۱۳۸۲ و همزمان با ورود به دانشگاه و شرکت در انجمن های ادبی آن، به جهان ناشناخته‌ی شعر پانهاد.
  او در ابتدا به خواندن و نوشتن آثار کلاسیک روی آورد اما از سال ۱۳۹۲ زنجیر‌های عروض را شکاند و وارد حیطه‌ی شعر آزاد شد.
  مجموعه شعری آزاد از وی با عنوان “مادر مرا بر دریا گریست” توسط انتشارات فصل پنجم در زمستان ۱۳۹۶ به چاپ رسیده است.

   

  مجله ادبی زاویه

   

  سمیه جلالی
   ۱۳۵۹، بندرعباس
  سمیه جلالی متولد یکم دی ماه سال ۱۳۵۹ در بندرعباس و اکنون نیز ساکن همین شهر است. او که دانش‌آموخته‌ی زبان و ادبیات فارسی‌ست از سال دوم دبیرستان به شعر و داستان و متون ادبی علاقه‌مند شد اما فعالیت در حوزه‌ی شعر را به شکل حرفه‌ای از سال ۱۳۹۳ و با سرودن شعر در ژانر کلاسیک آغاز نمود و اکنون در هر دو ژانر کلاسیک و سپید مشغول نگارش است.
  از وی مجموعه شعری موزون با عنوان ‹ماحی› توسط انتشاراتی مهرودل در سال ۱۳۹۸ چاپ و منتشر شده است. همچنین مجموعه شعر سپیدی را تحت عنوان ‹مکاشفه› در دست انتشار دارد که قرار است در سال ۱۳۹۹ توسط نشر سمت روشن کلمه منتشر گردد.

   

  مجله ادبی زاویه

   

  علیرضا مطلبی
  ۱ فروردین ۱۳۶۵، تهران
  علی‌رضا مطلبی متولد یکم فروردین ۱۳۶۵ در تهران و اکنون نیز ساکن همین شهر است. او که فارغ التحصیل کارشناسی حسابداری‌ست، فعالیت ادبی‌اش را از سال ۱۳۸۷ و با انتشار شعر در قالب مثنوی، نیمایی و سپید در مجلات و سایت‌های ادبی آغاز نمود. از او مجموعه شعر ایکاروس بر برزخی به نام عشق در قالب شعر سپید در سال ۱۳۹۴ توسط نشر بوتیمار به چاپ رسید که به گفته‌ی خودش هرگز از لحاظ فنی و شرایط چاپ از آن مجموعه راضی نبوده است. در حال حاضر او سه مجموعه شعر تازه و یک کتاب در حوزه‌ی نقد در دست انتشار دارد و
  هم‌چنین با مجلات و نشریات تخصصی ادبی مانند، هفتاد، داروگ، بوطیقا، مجله دوزبانه غروب، شهرگان و… همکاری داشته است.

   

  مجله ادبی زاویه

   

  کبری مولائی

  فروردین ۱۳۶۸، امیدیه
  کبری مولائی متولد فروردین ۱۳۶۸ در شهرستان امیدیه، استان خوزستان و در حال حاضر ساکن اصفهان است. او که تحصیلات خود را تا کارشناسی ادبیات و کارشناسی ارشد روانشناسی ادامه داد، از سال ۱۳۸۱ شروع به تجربه‌ی اشکال و قوالب متفاوت شعری از غزل تا سپید و همچنین داستان کوتاه و نمایشنامه نمود و از سال ۱۳۸۳ به شکلی جدی‌تر و حرفه‌ای‌تر ادبیات را دنبال می‌کند.

   

  مجله ادبی زاویه

  سپیده مختاری

  ۱۳۵۹، گیلان
  سپیده مختاری، شاعر، متولد ۱۳۵۹ در گیلان و اکنون ساکن بندرعباس است. رابطه‌ی جدی‌اش با شعر از سال ۱۳۶۹ و در ارتباط با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان رشت شروع شد. از او کتابی با عنوان “مادر پرنده خواست” در سال ۱۳۸۹ منتشر شد که مجموعه‌ای از غزلیاتش بود. وی که تا سال ۱۳۹۰ به نگارش شعر در اوزان منظم عروضی فعال بود پس از آن به شعر سپید روی آورد و اکنون رویکرد شعری او فارغ از وزن منظم عروض و در حیطه‌ی شعر سپید است.

   

  مجله ادبی زاویه

   

  سپیده کوتی

  ۱۳۵۵ کرمانشاه
  سپیده کوتی، شاعر، مترجم و ویراستار متولد سال ۱۳۵۵ در کرمانشاه است. او فعالیت‌های ادبی و تالیفی خود را از سال ۱۳۷۹ در زمینه‌ی تألیف مقاله و همکاری با دانشنامه‌ها شروع کرده است.
  از کتاب‌های منتشر شده‌اش تا کنون، ترجمه‌ی کتاب «بر قله‌های ناامیدی»، نوشته‌ی امیل چوران (فیلسوف رومانیایی) است که در سال ۱۳۹۶ توسط انتشارات پیدایش منتشر گردید. همچنین از وی در همان سال (۱۳۹۶) مجموعه شعری با نام «سایه‌ی خزنده‌ی اشیا»، توسط نشر حکمت کلمه روانه‌ی بازار کتاب شده است.

  مجله ادبی زاویه

   

   

  افسانه پورقلی

  اردیبهشت ۵۹ سیاهکل گیلان
  افسانه پورقلی، شاعر، دانش‌آموخته‌ی مترجمی زبان و ادبیات انگلیسی، فعال محیط زیست و مدیر و مدرس بخش فرهنگی و هنری موسسه دوستداران محیط زیست سیاهکل و همچنین از اعضای هیات امنای انجمن ادبی خورتاب سیاهکل است.
  او از سال ۱۳۸۸ شعر را به صورت جدی‌ و حرفه‌ای دنبال کرده و در پرونده‌ی خود سابقه‌ی همکاری با مطبوعات و نشریاتی چون پیوند ایرانیان و مجله ادبی ویرگول را دارد. او در کنار ادبیات به علایقی نظیر بازیگریِ تئاتر و تله فیلم و فیلم کوتاه و همچنین عکاسی و تصویربرداری پرداخته است.

  بکتاش آبتین

  ۱۳۵۳، شهر ری، تهران
  بکتاش آبتین شاعر، فیلمساز و کارگردان معاصر متولد ۱۳۵۳ در شهر ری است. تا کنون کتاب‌هایی با عناوین “و پای من که قلم شد نوشت برگردیم“، “مژه‌ها، چشم‌هایم را بخیه کرده‌اند“، “شناسنامه‌ی خلوت“، “پُتک“، “در میمون خودم پدربزرگم” از وی منتشر شده است. همچنین در سال ۱۳۹۱ مجموعه شعر “پتک”، کتاب برگزیده‌ی هفتمین دوره‌ی جایزه کتاب شعر خبرنگاران شد.
  بکتاش آبتین به‌عنوان مستندساز نیز فیلمی درباره‌ی علیشاه مولوی به نامِ “کاملا خصوصی برای آگاهی عموم” را در کنار فیلم و مستندهای دیگر از جمله “۱۳ اکتبر ۱۹۳۷” درباره‌ی لوریس چکناوریان و…  در کارنامه‌ی کارگردانی خود دارد.
  او در شهریور ۱۳۹۳ به‌عنوان یکی از اعضای هیات دبیران کانون نویسندگان و در ۱۳۹۶ به‌عنوان یکی از بازرسان کانون نویسندگان ایران انتخاب شد. او در دوره‌هایی منشی و عضو هیات دبیران و بازرس کانون بوده است.

  مجله ادبی زاویه

  تبلیغات متنی

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت مجله ادبی زاویه محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : شاهین مشایی