محمد علی حسنلو

  ۱۴ آذرماه ۱۳۶۵، شمیران
  محمدعلی حسنلو متولد ۱۴ آذر ۱۳۶۵ در شهرستان شمیران است. مدرک کارشناسی خود را، در رشته ریاضیات کاربردی، از دانشگاه شهید بهشتی و مدرک کارشناسی ارشدش را، در زمینه تحقیقات در عملیات از شاخه‌های ریاضیات کاربردی دانشگاه صنعتی امیرکبیر دریافت کرده است.
  او فعالیت حرفه‌ای‌اش را در عرصه‌ی ادبیات در سال ۱۳۸۴ آغاز کرد و در سال ۸۵ وبلاگ خود را با نام سپیدهای بی‌ریا در زمینه شعر و ادبیات راه‌اندازی کرد. در طی این سال‌ها حسنلو با بسیاری از سایت‌های ادبی و تعدادی از مجلات نیز همکاری داشته است. نخستین بار شعرهایی از او در مجله رودکی و سپس آثار دیگرش در سایت‌ها و مجلات: وازنا، جن و پری، گاف، دانوش، ماه مگ، چوک، شهرگان، پیاده رو، شعرانه، شمیم شمال، یانوس، عقربه، نافه، ناممکن، کندو، اقلیت، خورتاب و الوار … منتشر شدند .
  او به مدت سه سال دبیر انتشارات الکترونیکی سایت کندو بوده و همچنین در طی سالهای ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲ به عنوان دبیر بخش شعر سایت ادبی چوک فعالیت کرده است. همکاری با انتشارات نصیرا در کنار مدیر مسئول انتشارات، آقای بابک اباذری در طی سالهای ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۳ از دیگر فعالیت‌های این شاعر است. او همچنین به عنوان دبیر شعر سایت “الوار” و دبیر شعر مجله الکترونیکی خورتاب فعالیت کرده است. پس از مرگ ناگهانی بابک اباذری حسنلو در کنار برادر ایشان مسعود اباذری از سال ۹۳ تاکنون به‌عنوان یکی از دست‌اندرکاران نشر نصیرا حضور داشته است و کتاب‌هایی در حوزه‌ی ادبیات و شعر امروز به همت مدیر انتشارات و با همکاری حسنلو منتشر شده است. حسنلو که تحصیلات خود را در رشته‌ی کارشناسی ارشد ریاضیات کاربردی در سال ۱۳۹۴ به پایان رسانده است در حال حاضر از جمله دبیران ریاضی آموزش و پرورش می‌باشد‌‌.

  آثار منتشر شده:

  یک دقیقه سکوت سال ۱۳۸۹ انتشارات الکترونیکی هشتاد ادبیات رادیکال ایران
  گنجشکی با حنجره ی زخمی سال ۹۱ انتشارات الکترونیکی نصیرا
  تعمیر با جراحت های اضافه سال ۹۳ انتشارات نصیرا
  سوال‌ها سال ۹۵ انتشارات نصیرا
  روابط واژگون سال ۹۷ انتشارات نصیرا

   

  مجله ادبی زاویه

   

  دانلود رایگان مجموعه شعر ‘یک دقیقه سکوت’

  دانلود رایگان مجموعه شعر ‘گنجشکی با حنجره زخمی’

ارسال دیدگاه

  تبلیغات متنی

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت مجله ادبی زاویه محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
طراحی و کدنویسی : شاهین مشایی